Вся новость

изображение Провідні європейські гастроексперти проінспектують ресторани Києва

Провідні європейські гастроексперти проінспектують ресторани Києва

Чотири провідні ресторанні критики Європи з 25 по 28 червня будуть проводити інспекцію у закладах Києва та Одеси.

Під час візиту, організованому за сприяння заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, експерти відвідають провідні ресторани Києва та Одеси, побувають на фермах та виноробнях, відчують атмосферу українських ринків, зможуть оцінити якість українських продуктів та особисто переконатися, що Київ та Одеса є справжніми європейськими гастромістами.

На запрошення автора проєкту «Топот» Ігоря Мезенцева та шеф-кухаря Євгена Клопотенка до України завітають найвідоміша гастрономічна журналістка Словенії Кая Сайович (Kaja Sajovic), яка свого часу тісно співпрацювала з найкращим словенським шеф-кухарем Аною Рош. Разом вони випустили книжку «Sun&Rain». Незалежний хорватський журналіст Хрвоє Петріч (Hrvoje Petric), який вже 20 років пише про гастрономію, консультує ресторани володарі зірки Мішлен та організовує гастрономічні події та фестивалі міжнародного масштабу. До оцінки українських закладів долучиться угорський письменник та гурман Андраш Йокуті (Andras Jokuti). Він є постійним автором відомих журналів, серед яких «Feinschmecker», «Forbes» та «Exclusive», веде кулінарні серіали на каналах «Discovery Channel» та «TV Paprika». А також італійська гастрономічна журналістка білоруського походження Анастасія Авраменко (Anastasiya Avramenko), яка є постійною авторкою «Tuorlo magazine» та кореспонденткою «Identità golose».

Як зазначив шеф-кухар та співвласник ресторану «100 років тому вперед» Євген Клопотенко, щоб розвиватися потрібен погляд зі сторони. Дізнатися про рівень українських ресторанів та шефів можна тільки запросивши до України визнаних світових гастроекспертів.


Додамо, що у лютому на запрошення Євгена Клопотенка та Ігоря Мезенцева до України завітав кулінарний експерт та засновник Міжнародної гастрономічної конференції «Gastromasa» Гьокмен Сьозен. На його думку, українським ресторанам потрібні історії та в Україні є шефи, які можуть їх створити. І саме таких шефів має підтримувати держава, міська влада та інвестори. Тоді вже через 10 років Україна стане важливою точкою на гастрокарті світу, і мова не лише про Київ, а й Одесу, Харків, Львів, Дніпро – про всю Україну.

Ваc может заинтересовать:
  • Войти через: