Вся новость

Архивная новость
изображение МОЗ нагадує про нові правила карантину та зменшення терміну дії жовтих COVID-сертифікатів

МОЗ нагадує про нові правила карантину та зменшення терміну дії жовтих COVID-сертифікатів

З 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину та 30-денний термін дієвості жовтих COVID-сертифікатів.

Про це нагадала 3 грудня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич під час ранкового брифінгу.

З 6 грудня, тобто з понеділка, в Україні почнуть діяти нові правила карантину, які Уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони, у першу чергу, невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат чи довідку форми о63-О”

- повідомила Марія Карчевич.

Ця ж норма поширюватиметься і на співробітників громадських закладів. Для обслуговування відвідувачів та клієнтів, працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. 

Водночас, як і раніше, для відвідування громадських закладів можна буде використовувати негативний тест, який чинний 72 години, або COVID-сертифікат про одужання. 

Таким чином, навіть на жовтому рівні епідеміологічної небезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи працівників, які не мають одного з перелічених документів. 

Для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епідеміологічної небезпеки підійде лише документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання. 

З понеділка 6 грудня також  зменшений термін дії жовтих COVID-сертифікатів: зі 120 днів до 30 днів. 

Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди отримавши першу дозу, не звернулись вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби та її наслідків. Тож, з 6 грудня усі ті громадяни, у яких від дня отримання першої дози вакцини сплине цей термін в 30 днів – використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть. Він буде невалідним”. Радимо усім, хто отримав першу дозу щеплення більше, ніж 30 днів тому, зробити друге щеплення у найближчі вихідні. Адже “протерміновані” ковід-сертифікати з понеділка не діятимуть.

– пояснила заступниця міністра. 


Джерело: www.moz.gov.ua

Ваc может заинтересовать:
  • Войти через: