Вся новость

изображение Карантин «після свят». Що саме уряд заборонить із 8 січня

Карантин «після свят». Що саме уряд заборонить із 8 січня

Українці встигнуть відсвяткувати Різдво й Новий рік, перш ніж втратять можливість відвідати виставу чи сходити в кафе. В уряді сподіваються, що це дозволить запобігти поширенню коронавірусної хвороби після свят.

Із 8 січня 2021 року в Україні почне знову діяти жорсткий карантин – щоправда, все ще не такий жорсткий, як навесні. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів 9 грудня цього року. Які заклади не зможуть працювати на повну після свят і що уряд пропонує бізнесу натомість – в матеріалі Радіо Свобода.

«Зимові канікули заради безпеки», – так пояснив нові карантинні заходи прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 9 грудня.

Анонсуючи нову постанову, він заявив, що карантин запровадять із 8 до 24 січня задля того, аби уникнути спалаху захворювання на COVID-19 після святкування Різдва та Нового року. Втім, судячи з його слів, локдаун може настати й раніше.

«Держава, звісно ж, залишає за собою право у випадку надзвичайних подій, різкого зростання, якихось непередбачуваних випадків звертатися до суспільства, Верховної Ради і запроваджувати карантин невідкладно, якщо цього буде вимагати ситуація», – сказав голова уряду.

Які обмеження?
Основні відмінності від весняного карантину: працюватимуть дитячі садки і транспорт, за відвідини парків штрафи теж не передбачені.

Уряд планує оприлюднити нову постанову замість постанови №641 про адаптивний карантин, ухваленої в липні. Втім, вже на засіданні міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував основні обмеження на період після свят:

изображение

Серед інших новацій, які запропонував Степанов:

  • подовження роботи закладів харчування до 23-ї години на час дії «помаранчевої зони» (але розрахунки мають завершуватися до 22-ї);
  • дозвіл закладам харчування працювати до 1-ї години в новорічну ніч;
  • у торговельно-розважальних закладах можна буде продавати тільки харчі, ліки, товари особистої гігієни та побутову хімію.

Міністр охорони здоров’я не згадав релігійні заходи серед тих, що підпадають під заборони, але й не уточнив, чи вони будуть винятком. 5 грудня головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що храмам можуть дозволити працювати «з епідеміологічними обмеженнями».


Джерело - Радіо Свобода

  • Войти через: